Președintele AUR, George Simion, se află în aceste zile în Statele Unite ale Americii, la Washington, pentru a participa, în calitate de invitat special, la Conservative Political Action Conference (CPAC), cea mai mare conferință a liderilor conservatori din lume.
George Simion face parte dintr-o delegație a partidului ECR, acolo unde ocupă funcția de vicepreședinte. Acesta va avea întrevederi cu persoane importante, precum strategul Steve Bannon, diplomatul american Richard Grenell, Eduardo Bolsonaro, membru al Camerei Deputaților din Brazilia și Nigel Farage, membru al Parlamentului din Regatul Unit.
De asemenea, președintele AUR va acorda interviuri pentru instituții media conservatoare importante, precum Fox News, Newsmax sau Washington Times.
George Simion, alături de lideri conservatori de top la CPAC
Președintele AUR, deputatul George Simion, a anunțat prezența sa la CPAC (Conservative Political Action Conference), eveniment considerat drept cea…































Lasă un comentariu