Save 20% off! Join our newsletter and get 20% off right away!

Video | Cupa României | Rapid – CFR 0-0, Botoșani – “U” Cluj 0-4, Alexandria

• Cupa României: Rapid – CFR Cluj, miercuri, 19:00, DGS 1

• Premier League: Manchester United – Chelsea, miercuri, 22:15, DGS 1

După dezamăgirea din sezonul trecut, Rapid nu a ieșit nici în această stagiune din grupele Cupei României, după remiza de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 0-0. Formația din Gruia s-a calificat în ”sferturi”, acolo unde se va afla și rivala din oraș, Universitatea Cluj, care a învins-o fără drept de apel pe FC Botoșani, scor 4-0.

CSA Steaua s-a impus în meciul cu Alexandria, scor 3-2, însă ”Militarii” nu mai au nicio șansă să ajungă în faza sferturilor de finală.

Clasamentul Grupei B din Cupa României / Foto: Flashscore

Rapid – CFR Cluj 0-0

Min. 69: Ocazie Rapid! Papeau centrează de pe partea stângă, balonul ajunge la Funsho în centrul careului, acesta șutează, dar Sava are o intervenție impecabilă.

Min. 63: Ocazie Rapid! Ioniță primește balonul la marginea careului și șutează în forță cu stângul,…