În cadrul unei postări pe Facebook, Laura Vicol aduce în atenție faptul că a depus o plângere penală pe numele lui Siegfried Mureșan, premierul susținut de PNL-USR-UDMR. Fosta deputată PSD a explicat care a fost motivul din spatele deciziei și de ce consideră că mesajul lui Mureșan ar face parte dintr-o „campanie de demonizare” care durează de circa 2 ani.
În cursul zilei de sâmbătă, 27 iunie 2026, Laura Vicol anunță că a depus o plângere penală împotriva europarlamentarului Siegfried Mureșan. Fosta deputată PSD îl acuză, într-o postare pe Facebook, că a asociat-o din nou cu dosarul Nordis.
Plângere penală pe numele lui Siegfried Mureșan
Laura Vicol susține că ea și familia ei au fost supuse unei campanii de denigrare în ultimii doi ani, iar asocierea repetată cu Nordis i-ar fi afectat grav…































Lasă un comentariu