Apariție surpriză în delegația României de la Davos. Florin Bădiță, unul dintre fondatorii ONG-ului „Corupția ucide”, zis și „protestatarul în chiloți”, și-a făcut apariția la Forumul Economic de la Davos alături de delegația noastră. Apare în mai multe poze alături de Dragoș Pîslaru, ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene și Roxana Mînzatu, vicepreședinte executiv al Comisiei Europene. Nicușor Dan n-a ajuns la Davos, unde participă Donald Trump, Ursula von der Leyen, majoritatea liderilor Uniunii, dar protestatarul în chiloți da.
Sursă: Facebook/Florin Bădiță Nistor
Nicușor Dan, absent de la Davos. În locul lui, Bădiță
Consilierul prezidențial pentru securitate națională, Marius Lazurca, a explicat, duminică seară, motivul pentru care președintele Nicușor Dan nu va merge la Forumul Economic Mondial de la Davos, în Elveția.































Lasă un comentariu