Partidul Social Democrat (PSD) Timiș și-a ales, sâmbătă, noua structură de conducere. Premierul Ciolacu a transmis că social-liberalii sunt pregătiți să câștige alegerile de anul viitor, iar Alfred Simonis a avut un discurs electrizant – spunând că se încadrează la candidatura pentru primărie și Consiliul Județean și îndreptând un deget acuzator către administrațiile de dreapta ale orașului. După ce a fost reales președintele PSD Timiș, Alfred Simonis a mulțumit conducerii și membrilor de partid pentru sprijinul primit.
La rândul său, Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor, și-a arătat dezamăgirea că județul Timiș a fost trecut la ”și alții”, iar PSD Timiș trebuie să câștige alegerile din anul 2024.
Alfred Simonis a fost reales din nou președinte al PSD Timiș și a declarat că, de 33 de ani, administrațiile de dreapta au dat Timișoara la o parte atunci când a fost vorba despre bani și investiții. Mai mult, acesta…































Lasă un comentariu