Alexandru Rogobete îl invită pe Ilie Bolojan pe holurile unei secții de oncologie, cu scopul de a observa modul în care se desfășoară lucrurile într-un loc în care oamenii caută să își recapete sănătatea. Fostul ministru al Sănătății îl îndeamnă pe Bolojan să se oprească din „calcule și negocieri” și să se alăture unei discuții „fără orgolii și calcule politice”.
Invitația deschisă a lui Alexandru Rogobete vine după ce Ilie Bolojan a susținut că deficitul bugetar a scăzut cu peste 40%, în primele 5 luni ale lui 2026. El mai susținuse că statul începe să își controleze mai bine cheltuielile și consideră că măsurile actuale sunt necesare pentru stabilizarea finanțelor publice. Vezi AICI detaliile.
Fostul ministru al Sănătății a lansat o invitați deschisă…































Lasă un comentariu