Save 20% off! Join our newsletter and get 20% off right away!

“În loc de promisiuni goale, hai cu votul săptămâna asta”

Diana Buzoianu, ministrul interimar al Mediului, critică programul de guvernare al lui Adrian Veștea. A făcut referire la proiectul care prevede ca operatorii depozitelor de deșeuri să monteze senzori pentru monitorizarea calității aerului și să facă publice, în timp real, datele colectate. Luni, 22 iunie 2026, de la ora 21:30, va avea loc în Parlament votul de învestitură pentru noul guvern. Potrivit informațiilor, procedura ar urma să aibă loc într-un ritm accelerat, astfel încât noul Executiv să poată fi instalat chiar din această seară.

Într-o postare pe o rețea de socializare, Diana Buzoianu a notat o scurtă analiză a părții de mediu aferente programului de guvernare al lui Adrian Veștea. Vă reamintim că acesta a fost desemnat pentru funcția de premier de către Nicușor Dan, duminică, pe 14 iunie 2026.  Adrian Veștea a fost…

Citeste mai mult