Save 20% off! Join our newsletter and get 20% off right away!

David Popovici, o nouă medalie de aur! A triumfat la proba de 400m liber la Campionatele Naționale de Înot

Pentru David Popovici este a treia medalie de aur obţinută la actuala ediţie a Campionatului Național de Înot.

David Popovici a câștigat medalia de aur la proba de 400 m liber

”Cred că dacă nu e cel mai bun timp, e fix acolo… A fost o cursă foarte frumoasă. Nu e cursa mea preferată, dar e o provocare şi am considerat că trebuie să încerc să înot 400”, a declarat Popovici la finalul cursei, potrivit news.ro.

Popovici a încheiat cursa cu timpul 3:47.54. Pe locul doi s-a aflat tot un român. Este vorba de Vlad Stancu (3:54.38), iar podiumul a fost închis de Nandor Nagy (3:55.56).

Timpul lui Popovici este cel mai bun scos în carieră în această probă.

Este important de precizat că David Popovici a triumfat şi la 50 m liber şi 200 m liber. Sportivul român va mai concura la Otopeni la 100 m liber.

Cum au reacționat cei de la COSR după ce…