Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat, luni seară, după ce Parlamentul i-a respins Cabinetul, că România intră într-o nouă perioadă de „nesiguranță și neliniște”. Veștea a spus că el și-a făcut datoria și că a încercat să obțină sprijin prin dialog cu toate partidele dispuse să discute.
Veștea a susținut că și-a asumat mandatul într-un moment dificil și că a încercat să formeze un Guvern într-un interval în care România nu își permite întârzieri.
„După cum am spus-o încă din prima zi, când am fost nominalizat pentru a forma Guvernul, am tratat acest aspect cu responsabilitate. Știu că sunt 47 de zile din momentul în care a picat Guvernul. Sunt proiecte importante care nu așteaptă întârziere”, a afirmat acesta.
Veștea a invocat stabilitatea și încrederea românilor
Premierul desemnat a invocat în…































Lasă un comentariu